It Konsolidasyon ve Sanallaştırma


Bilgi işlem departmanlarındaki hızlı büyüme, artan iş yükü , öngörülemez ihtiyaçlar BT yöneticilerinin sanallaştırma teknolojilerini düşünmelerine neden olmaktadır. Sanallaştırma, fiziksel ortamda bulunan sistemleri mantıksal bir yapı içerisine taşımaktır. Sanallaştırma; günümüzün X86 bilgisayarlarının çok sayıda işletim sistemi ve uygulamalarla çalışmasını mümkün kılarak, altyapınızı daha basit ve daha etkili hale getirmektedir.

Nil Bilişim uzmanları, konsolidasyon ve sanallaştırma kapasite planlama araçlarını kullanarak, yeni nesil data center ortamlarına geçişleri kolaylaştırmak ve değişen iş ihtiyaçlarını otomize ederek kaynakların verimini artırarak maliyetleri azaltmaktadır.

Uzman kadromuzla Microsoft Hyperv ve  Vmware çözümleri ile sunucu konsolidasyon, masaüstü ve uygulama sanallaştırma proje hizmetleri vermekteyiz.Tek bir fiziksel sunucu üzerinde onlarca sanal sunucu çalıştırılması ve hızlı yeni sunucu eklenmesi,

 

Sunucu üzerindeki atıl kaynakların kullanılması ve optimize edilmesi,

Yeni bir sunucu eklemek ve çıkartılmak istendiğinde ek maliyet gerekmemesi,

 

Sunucu donanım maliyetlerinin büyük oranda düşürülmesi,

Olağanüstü durum kurtarma çözümlerini kullanarak, sanallaştırılmış altyapınız için iş sürekliliğini ve olağanüstü durum kurtarma özelliklerini geliştirin,

 

Sunucu sanallaştırma ile enerji verimliliğini arttırarak ve daha az donanıma ihtiyaç duyarak sermaye ve işletme maliyetinizi düşürün.

Gelişmiş dinamik kaynak yönetimi,

 

Bulut Mimari uyumluluğu.

İlgili Linkler